typowy duński dom!

 

Nordyckie światło połączone z elementami surowego drewna i detalami w stylu shabby chic, możemy znaleźć na przedmieściach Kopenhagi. W małym mieście Hellerup mieszka Mette i Lars wraz z córką. Ich mieszkanie jest odzwierciedleniem typowego duńskiego wnętrza, w którym pierwsze skrzypce gra  światło, a tuz za nim stoi natura. Najbardziej przypadł mi do gustu drewniany stół i taborety znajdujące się tuz przy łóżku! Uwielbiam takie naturalne proste formy designu, które czasami podkreślają i nadają cały charakter wnętrzu.

lOVE K:

matplatssidebord sovrumbadrum-1

źródło  Skapa-Helena Strauss i Marie Delice Karlsson

8 myśli nt. „typowy duński dom!

  1. Stół i taboret rzeczywiście są ładne. Zwłaszcza stół robi wrażenie. Ale o ile podoba mi się to na zdjęciach, to sama nie gustuję w tego typu meblach.

  2. To nie jest ‚typowe’ dunskie wnetrze.To jest wysublimowane dunskie wnetrze. Masz raczej enigmatyczne pojecie o tym kraju i ludziach.

  3. Bardzo surowe wnętrze, ale przecież to właśnie kwintesencja skandynawskiego stylu. Podoba mi się, bo takie aranżacje mi odpowiadają, jednak nieco złamałabym ten zimny styl jakimiś ciekawymi dodatkami.

  4. Styl duński na pewno bardziej przypada mi do gustu niż styl skandynawski, którzy już po prostu mi się przejadł. Przy tym wydaje się być bardziej przytulny i funkcjonalny. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem - przepisz tekst z obrazka

Przepisz znaki z obrazka

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>